Elektrik faturaları zamlandı, tekel bayileri dondurma satışı yapmayacak

dondurma-300x169.jpg

Yılbaşında elektrik tarifelerine işletmeler için yüzde 125 oranında zam yapıldı. Zammın işletmelere yansıması başladı. Sattıkları birçok ürünü soğutma dolaplarında bulunduran Tekel bayileri elektrik zammından dolayı dondurma satmayacaklarını açıkladı.

“DOLAPLARI GERİ GÖNDERİYORUZ”

Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, zamlar nedeniyle destek vermeyen firmaların dolaplarını kaldıracaklarını söyledi. Aybaş, “Ülke genelinde Bakkalar ve Bayiler olarak dondurma ürünleri satmama kararı aldık. Dolapları geri gönderiyoruz. Diğer Pazarın lideri firmaları Efes, Tuborg, Cola, Pepsi görüşmelerimiz olacak destek veren firmaların dolapları kalacak” dedi.

Yeni yıl ile birlikte gelen rekor zamlara alkol ve tütün ürünleri için ödenen Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) zammı da eklendi. Ardından, Türkiye genelinde sayıları 60 bini bulan tekel bayilerin büyük kısmı Türkiye Tekel Bayiler Platformu’nun kepenk kapatma eylemine katılım sağladı.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dTekel bayileri: İçkide ÖTV kalksın zehirlenmeler son bulur​

    dTekel bayileri duyurdu: Büyük zam kapıda​
Alkol ve sigaraya yapılan zamların tekel bayi esnafına yansıması sert olurken esnaflar sektörün ana gemisi olan firmalardan destek talep etmişti. Öte yandan alkol ve sigaraya yapılan zamların yaşam tarzına müdahale olduğu iddiaları da esnaflar tarafından yeniden gündeme getirildi.
 
Üst